cPanel kot sodobno orodje za ponudnike spletnega gostovanja in njihove stranke

cPanel je vrsta nadzorne plošče. Razvita je bila kot učinkovito sodobno orodje za ponudnike spletnega gostovanja pa tudi za njihove stranke.

V današnjem času omenjena nadzorna plošča velja za eno od najbolj priljubljenih platform. Na voljo je brezplačno.

Grafični vmesnik namenjen upravljanju strežnika

cPanel je pogosto označen tudi kot grafični vmesnik, ki je namenjen za upravljanje strežnika. Uporabniku zagotavlja enostavno delo z domenami, elektronskimi poštnimi računi, bazami podatkov in še s številnimi drugimi možnostmi.

cPanel uporabnikom omogoča preprosto upravljanje domen, e-poštnih računov, baz podatkov in številnih drugih funkcij.

Za uspeh cPanela je torej krivo predvsem to, da je za uporabnika zelo prijazen vmesnik in da do njega lahko dostopate na zelo preprost način, in sicer zgolj z enim samim klikom. Zasnovan je namreč tako, da lahko tudi računalniški laiki razumejo, na kakšen način upravljati s strežnikom. Sicer pa lahko na spletu najdete nepregledno množico videov, člankov, vodičev na temo cPanela.

Uporaba nadzorne plošče cPanel

cPanel torej velja za zelo priljubljeno nadzorno ploščo in lahko ga najdete v paketih za spletno gostovanje. Pomagal vam bo pri nastavitvi domene, poddomene, elektronskega poštnega računa, varnostne kopije in podobno.

Nadzorna plošča cPanel vam poleg osnovnih možnosti nudi tudi vrsto dodatnih funkcij. Te so denimo izjemno uporabne za najbolj napredne uporabnike. Uporabljate jo lahko na primer za slednje porabe prostora, za prenos podatkov, za stanje elektronskega poštnega računa, za splošne statistike, ki so povezane z bazami podatkov.

Vse kaže na to, da bo cPanel ostal najbolj priljubljen vmesnik za delo s paketi gostovanja. Zagotovo pa bo zadostil tudi vašim željam in potrebam.

Nadzorna plošča cPanel je dostopna preko spletnega brskalnika

cPanel je dostopen preko brskalnika na spletu. Slednje torej pomeni, da niste vezani na računalnik in da lahko svoje gostovanje upravljate od koder koli.

Sicer pa je omenjena nadzorna plošča razdeljena na sklope, na primer na nastavitve, pošto, datoteke, dnevnike in statistike, varnost, domene, podatkovne baze, napredne možnosti. V sklopu nastavitve lahko na primer spreminjate svoje geslo za dostopanje do nadzorne plošče, izbirate jezike za grafično podlago, urejate kontaktne podatke.

Ena od najpomembnejših prednosti plošče pa je seveda ta, da lahko kar sami upravljate z elektronskimi poštnimi predali. To v praksi pomeni, da vam ni potrebno za čisto vsako spremembo prositi svojega ponudnika za spletno gostovanje. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *